Doğalgaz Baca Sistemleri
 

Schiedel PRIMA PLUS

Yoğuşmalı kazanlarda ideal çözüm


Prima Plus 0,6 mm cidar kalınlığına sahip üstün kaliteli 316L paslanmaz çelikten üretilen tek cidarlı bir baca sistemidir. 450° C’ye kadar çalışma ısısı ve 600° C’ye kadar ani ateşleme ısısı olan gaz, sıvı ve katı yakıt yakan soba ve kazanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bağlantı noktasında kullanılan contası ile Prima Plus 200 Pa’ya kadar pozitif basınç oluşturan dumanlı yoğuşma yapan gaz ve sıvı yakıt kazanlarında kullanılabilir ve 160° C’ye kadar sürekli çalışma ısısı ile 200° C’ye kadar kısa ani ateşleme işlemini destekler. Ayrıca gaz, sıvı ve katı yakıt kazanlarında tuğlaların üst üste inşa edilmesinde ve esnek dizilime karşı bir alternatif oluşturur.

Prima Plus aynı zamanda 1 mm cidar kalınlığında da üretilmektedir. Prima Plus 1mm, Prima Plus gibi aynı uygulamalar için kullanılabilir. Bunlara ek olarak özellikle katı yakıt ile çalışan kazanların mevcut tuğla yapısına veya çift cidarlı bacalara bağlantısı için tasarlanmıştır. Çalışma sıcaklığı 450°C’ ye ve ani ateşleme ısısı 760°C’ ye kadar olan ev ve küçük iş yeri türü odun, kömür ve diğer katı yakıtlarla çalışan soba ve kazanların içindeki dumanın akımını sağlar.

Ürünün Özellikleri
Korozyona dayanıklı olarak geliştirilmiş tasarım ve 0,6 mm’lik 316L sürekli kaynaklı paslanmaz çelik kullanılmış yapı., uluslararası boyutta bilinen GASTEC korozyon testini geçen tek paslanmaz çelik sistemidir.Mühendislik çalışmalarının sonucunda geliştirilen, itilerek kolayca birleşme noktasına oturan ve olağanüstü yük taşıma kapasitesi veren bir sistem. Opsiyonel olarak, ekstra birleşme güvenliğini sağlamak için bir kilitleme bandı da takılabilir. Erkek soket üzerindeki iç boncuk, birleşme noktasının arasından nemin emilmesini engelleyerek bir kapiler kırıcı görevini üstlenir. 0°-90

Yoğuşmalı kazanlarda, erkek birleşme parçasının iç boncuğuna bir conta yerleştirilebilir.

º derecelik büküm boruları bacaların kurulumu esnasında oluşabilecek yerleşme problemlerini ortadan kaldırır.İstenildiğinde boyanabilir.


  Schiedel ICS

Her türlü yakıta sorunsuz ve kesin çözüm ICS

ICS, soba, şömine, ev türü ve küçük işletmelere uygun katı yakıtlı, sürekli çalışma ısıları 450ºC’ye kadar olan ve ani ateşleme ısıları 550ºC’ye kadar çıkan kazanlarda kullanılmak üzere tasarlanmış çift cidar izolasyonlu bir baca sistemidir.

ICS, her komponente bir conta eklemek suretiyle, ICS Plus’a dönüştürülür. Bu sayede ICS sürekli çalışma sıcaklıkları 160º C ve ani ateşleme ısıları 200º C'ye kadar olan yeni nesil gaz ve sıvı yakıt yoğuşmalı kazanlarda da kullanılabilir ve pozitif basınç kazan çıkışında 200pa’ya kadar çıkabilir.

Ürünün özellikleri

İtilerek yerine geçmesini sağlayan bir birleştirme sistemine sahiptir, birleştirme kelepçesi ile güvenliği sağlanır.
Gelişmiş, korozyona dayanıklı tasarıma sahiptir. Lazer kaynaklı 316L paslanmaz çelik iç cidarlar ve 304 paslanmaz çelik dış cidardan oluşur. Uluslararası boyutta kabul görmüş GASTEC korozyon testini geçen tek paslanmaz çelik sistemidir.
Bağlantı sistemi rijitliği artırarak baca içerisindeki yoğuşma sıvısının kolayca aşağıya süzülmesini sağlar
Kapiler kesici sayeside nemin, birleşme noktaları arasından geçmesi engellenir.
Rakor sayesinde birleşme noktalarında boru içindeki izolasyon, sistem boyunca sağlanır ve ısı köprülerinin oluşumu engellenir.
25mm'lik yüksek verimliliğe sahip taş tünü izolasyonu, duman gazı ısısını muhafaza eder, verimliliği maksimum seviyeye çıkartır, başlatma aşamasında duman çekimini artırır ve yoğuşmayı en asgari seviyeye getirir.
Dış cidarında sıcaklığı düşüktür.
Birleştirme metodu sayesinde cidar hafif genleşerek dişi uca temas eder; bu sayede baca, baca yangını sıcaklıklarına dayanarak bağlantı noktasındaki bütünlüğü korur.
Her komponentin dış kısmı üzerinde birleştirme kelepçesi bulunmaktadır.

 

 

 
Faaliyetlerimiz
İzolasyon
Havalandırma
Çatı / Cephe
Doğalgaz Baca Sistemleri
ONSAN Palet Satışı
 
Şirketin kurucusu Ferudun ŞAHİN, ferdi olarak 1984' de "ŞAHİN İZOLASYON" adı altında İzolasyon ve Havalandırma işleri ile ilgili olarak...
Devamı
Web Sitemiz yeni tasarımı ve yenilenen alt yapısıyla yayında....
Anasayfa  İletişim  Atak Mail
Web Tasarım & Hosting
Atak Teknoloji